Bezplatný zber elektroodpadu sa bude konať aj túto sobotu

Bezplatný zber elektroodpadu sa bude konať aj túto sobotu

Považskobystričania sa môžu aj v tomto mesiaci pohodlne, ekologicky a zadarmo zbaviť napríklad chladničiek, práčok či sporákov. Magistrát v spolupráci so spoločnosťami Megawaste Slovakia s.r.o. a ENVIDOM pripravil už po piatykrát zber veľkých a ťažkých spotrebičov, ktorý sa bude konať v sobotu 22. mája.
Bezplatný zber nadrozmerného elektroodpadu je služba, ktorej cieľom je uľahčiť občanom separovanie ťažkých spotrebičov. – Tieto spotrebiče sú nielen ťažké, ale aj veľké, preto majú ľudia zväčša problém zaniesť ich na zberný dvor svojpomocne. V rámci našej služby je elektroodpad odvážaný priamo z adresy občanov. Najbližší termín zberu veľkých elektrospotrebičov je v našom meste už v sobotu 22. mája od 8.00 do 12.00 hodiny. Objednávku je potrebné vystaviť najneskôr dva dni pred termínom zberu, teda do štvrtku 20. mája, – uviedla Daniela Sovíková z Referátu odpadového hospodárstva na Mestskom úrade v Považskej Bystrici.
Celý proces je jednoduchý
Bezplatný zber si môžete pohodlne objednať on-line prostredníctvom internetovej stránky www.zberelektroodpadu.sk. Pokiaľ nemáte prístup na internet, možnosťou je aj telefonické objednanie na čísle 042/430 53 24 alebo osobná rezervácia na mestskom úrade, číslo dverí 324. Celý proces mobilného zberu je pritom veľmi jednoduchý. – V deň zberu vyložia občania staré spotrebiče do vchodu bytovky alebo za bránu domu. V sobotu im pracovníci zavolajú alebo zazvonia a spotrebiče odvezú. Zber televízorov a monitorov sa týmto spôsobom nezabezpečuje. Pre ich ekologickú likvidáciu odporúčame zaniesť ich na zberný dvor, – vysvetlila D. Sovíková.

D. Šípková